Погледнете ги овие неверојатни дела на улична уметност од целиот свет и уживајте …

Во споредба со традиционалните графити уметници кои главно користат спреј за создавање на своите дела, уличните уметници користат многу други техники, од кои некои се налепници, шаблонски графити, мозаик, видео проекција, улична инсталација и други техники.

Поради оваа причина, уличната уметност понекогаш се нарекува „пост-графити“. Уличната уметност може да се најде каде било во светот, а уличните уметници често патуваат низ светот за да го прошират својот дизајн.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕкспертите предупредуваат: Физичката неактивност не е добра по здравјето
Следна објаваМода: Чанти кои ќе ви дадат едноставен шик изглед!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ