Image may contain: outdoor

ВИСТИНСКА мотивација низ улиците на Австрија, Франција, Шпанија и Богота.

Мантра е уличниот уметник кој им даде шаренило на европските улици. Неговите мурали претставуваат огромни живописни пеперутки кои на лик изгледаат како да се дел од колекција, чии рамки ограничуваат ѕид од зграда. Пеперутките се нацртани со тридимензионална техника и гледани од далеку делуваат хипер-реалистично.

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky, cloud, house and outdoor

Image may contain: plant, sky and outdoor

Image may contain: plant and outdoor

Image may contain: plant, flower and outdoor

Image may contain: 1 person

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобрите свадбени фотографии за 2017
Следна објаваИдеи за функционален и убав работен простор во куќата!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР