Ова е дефинитивно предизвик за сите креативни родители. За сите првачиња кои имаат трема за запознавање нови пријатели ова ќе биде совршено решение. Организирајте забава во својот дом и поканете ги сите нови другарчиња на Вашите најмили.

Забавата не може да помине без интересни мафини, многу слатки и пред се, креативни детали.

Поиграјте си со боите. Користете дрвени боички, фломастери, купете неколку блокови и оставете ги децата да цртаат. Не постои дете на светот кое би одбило бел лист и неколку боички.

Со идеите никогаш не е лесно на почетокот, па затоа погледнете неколку фотографии кои се надеваме дека ќе ја поттикнат Вашата имагинација. ;)

1

2

Можете на децата да им подготвите здрава, лесна и брза ужина. Како на пример со зрната од грозјето на фотографијата.

3

4

5

Интересните налепници на шишињата ќе ги привлечат да го испијат свежиот цеден сок.

6

Кредите во боја ќе внесат дополнителна радост на забавата.

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВодете љубов, наместо војна | Steven Meisel
Следна објаваИсповедите на војвотката – Никол Корник
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ