Земјата на чудата во Токио

Едно свртување на глобусот и акцент на заборавеното, но секогаш будно Токио: доколку во блиска иднина патот Ве води во главниот град на Јапонија,...

Елегантен имот со чудесна панорама | Калифорнија

Овој раскошен имот се наоѓа во Монтесито, Калифорнија. Во средиштето на истиот е куќата во медитерански стил, која се протега на 1.300 квадратни метри...

Снежна бајка | Сребрено-бели декорации

Ако ја сакате бајковитоста на снегот и зимската атмосфера воопшто, бидете оригинални и креирајте снежна бајка во домот преку празнично декорирање во бела и...

15 Алтернативи за елки

Иако класичните елки имаат посебна магија и начин на елегантно декорирање на просторот, постојат и поинакви начини на одбележување на новата година во домот,...

Зимски дом на француските Алпи

Во овие зимски денови веројатно секој од Вас размислува каде и како ќе ги помине новогодишната ноќ и празниците што следат. Некои сакаат незаборавна...

Домот на една уметничка двојка | Myriam и Dominique

Првото нешто што се забележува во ентериерот во овој стан е интересниот дизајн на ѕидовите и поттикнува прашање како е постигнат истиот. Одговорот е:...

Зелениот змеј | Вистинскиот паб на Хобитите

Фановите на Хобит и трилогијата Господарот на Прстените дефинитивно ќе ги воодушеви следната вест: Во туристичкото село Хобитон во Нов Зеланд штотуку се отвори...

Музички хотел од иднината | NHow

Лоциран на брегот на реката Шпрее, помеѓу источен и западен Берлин се наоѓа извонредниот музички хотел NHow. Хотелот е дизајниран од добро познатиот Karim...

Есен на Вашата трпеза

Празниците, семејните прослави и куќните слави се вистинскиот повод да ги поканите роднините и најблиските пријатели на вечера во Вашиот дом. Притоа, секој од...

Чоколаден рај како детска боенка

Реткост е некој да рече дека не сака благи закуски, едноставно чоколадите се задоволства на кои речеси никој не може да им оддолее. Ова...

Интимна книжевна оаза | Карл Лагерфилд

„Со секоја книга која ја купувате, потребно е да купите време за да ја прочитате“, вели неприкосновениот крал на модата со веќе 30 годишно...

Маса на потпетици | Инспирирана од Louboutin

Доколку ја сакате високата мода и фасцинантните чевли на Christian Louboutin, несоменено ќе Ви се допадне оваа гламурозна маса креирана специјално за дамите. Наречена "Стилето",...

15 ентериери во духот на Париз

Слободно може да се каже дека француската престолнина е центар на културата во Европа и важи за еден од најромантичните градови во светот. Долговековната...

15 шармантни скандинавски балкони

Непишано правило е дека оние на кои домот им е дел од станбена зграда по малку им завидуваат на оние кои живеат во куќа,...

Две и пол собен стан | Шведска

Овој модерен две и пол собен стан се наоѓа во срцето на Готенбург, Шведска. Станот е со површина од 79 метри квадратни, и има...

15 Рустикални бањи

Бањите во старите селски куќи и колиби од постарите времиња се инспирација за денешните дизајнери да го употребуваат рустикалниот стил на уредување во ова...