Цвеќиња во силни бои
Ако сакате диви цвеќиња, можеби вистинскиот избор за вас се тапети со булки, темјанушки и мак, кои ќе внесат мала “дива” доза во вашиот ентериер.

Тапетите со цвеќиња во силни бои се погодни за дизајнот на спалната соба и дневната соба. Тие ќе станат одличен акцент во вашиот ентериер. Важно е тапетите да одговараат на боите на текстилот и декорацијата во домот. Цветните тапети изгледаат убаво во комбинација со едноставен дрвен мебел.

Cveće u jarkim bojama

Еден цвет
Многу модерно решение е да се декорира еден ѕид во станот со голем цвет. На пример, тапет со божур на ѕидовите, може да ја заживее сивата и темна соба..

Jedan cvet

Цветни тапети во купатило
Тапети со цветови може да се користат и за дизајн на бања. Треба да ги залепите подалеку од кадата или тушот, важно е водата да не ја мокри секојдневно таа убавина.

Cvetne tapete u kupatilu

Цветни мотиви на ѕид во боја
Постојат интересни опции на тапети со цвеќиња кои изгледаат убаво на ѕидот кој е обоен со ведри или силни бои. На пример, розово и жолто цвеќе, изгледа одлично на сини или сиви ѕидови.

Cvetni motivi na zidu u boji

Деликатни модели
Тапети со цветни мотиви во пастелни бои се погодни за соби во романтичен стил. Розевата и праска боја, ќе внесат во вашиот дом блага нота. Таквите тапети се идеални за детски соби, како и за ентериери на млади девојки. Овие тапети можат да се комбинираат со светла боја на мебелот или можете да декорирате само еден дел од ѕидот со тапети..

Delikatni obrasci

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете ја нашата програма за оваа седмица
Следна објаваТри едноставни начини да изнервирате маж!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР