Мажите мразат прашања

За што размислуваше вчера? И за што размислуваше пред една недела кога ти кажав за новите чевли?

Ова е многу лоша навика и изгледа како бескрајна желба да се слушне за што тој размислува, за да бидете сигурни дека тој сеуште е тука, на оваа планета.

“Дали навистина мислиш така?”, “Што ти би помислил да …” “Мислам дека мислиш дека сум …” – Да се ослободиме од такви прашања, тие можат да доведат до лудило кај секој маж.

Muškarci mrze pitanja

 Мажите мразат прекумерна грижа

Ќе побегне ли наскоро од вас? Почнувате да го третирате со својата нездрава грижа: секогаш го прашувате како се чувствува, дали сака да јаде, дали му е ладно. Го терате да ја измерите температурата неколку пати во текот на денот и не дозволувате да излезе без капа ако ветрот дува.

Ниту еден нормален човек нема да толерира таков однос, но секогаш постои шанса вашиот човек да биде посебен и дека ова однесување може да му биде забавно.

Всушност, ова однесување може само да ги задоволи само “синчињата на мама”.

Muškarci mrze preteranu brigu

 Мажите мразат бесконечни телефонски повици

Па, не го повикувајте триесет пати на ден. Зошто ви е потребно ова? За да го слушнете гласот на саканиот или да бидете сигурни дека не ве лаже дека е на работа, или во посета на некоја русокоса? Во секој случај, можете да го направите тоа и без постојани повици.

Мажите во основа се нервираат кога ги повикувате додека се на работа и ги вознемирувате во важни работи. На крајот, не се обидувајте да го контролирате човекот преку телефонски повици. Дајте му шанса да му недостасувате.

Muškarci mrze beskrajne telefonske pozive

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДекорација во домот – цветни тапети!
Следна објаваEwopharma се приклучи со донација на “Мрдни со прст и донирај училишен прибор!”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР