Obrok na nedelata-04

 

13.09. // 18:00 – EQ Café
Работилница за eмоционална интелигенција.

СЛЕДУВА СЕДМИЦА ИСПОЛНЕТА СО НАСТАНИ

 

eq

13.09. // 19:00 – Изложба на колажи
Дела на Александра Саздова инспирани од нејзиниот животот во Канада.

Sazdova
***

14.09. // 16:30 – Промоција на видео спот
Афтер-ворк дружење со најновиот видео запис на Викторија Лоба, снимен низ скопските улици и во Public Room.

Viktorija

14.09. // 18:00 – Design & Cocktails • Visual Arts
Запознавање со новата Академија за Визуелни Уметности на “Сивус” и “Џолев и уметностите”.

1409

14.09. // 21:00 -Thursday in Public Room
Четврточно музичко уживање со дуото “In the mood”.

Thursday

15.09. // 12:00 – Launch in Macedonia @ Funky Co-working
Работиме заедно со Фондот за иновации, SCV, Стартап Македонија и неколку кул стартапи.

coworking

15.09. // 18:00 – Design & Cocktails • Fashion Design
Запознавање со новата Академија за Mоден дизајн на “Сивус” и “Џолев и уметностите”.

1509

15.09. // 22:00 – Friday in Public Room
Дј сет за петочно шизење.

Friday

16.09. // 12:00 – Саем за мажи „И мажите можат”
Работилници за мажи и момчиња.

saem

16.09. // 17:00 – Фенг Шуи предавање и Багуа мапа на вашиот дом
Совети за уредување на ентериер.

feng shui

16.09. // 22:00 – Saturday in Public Room
Саботни џез звуци за викенд опуштање.

Saturday

17.09. // 12:30 – Social Sunday with Jumping Clay
Детска работилница за изработка на училишен прибор со глина.

Social Sunday
***

НЕКОЛКУ ОСОБЕНО ВАЖНИ СЛУЧУВАЊА КОИ СЛЕДАТ

Курс за илустрација за деца, од 24. септември!

ill

Повеќе информации и пријавување на нашиот вебсајт

***

Ви најавуваме уште едно гастрономско уживање, овој октомври во рецептите од Португалија!

Portugal

Погледнете го целото мени тука

***

Седмо издание на Skopje Design Week, во ноември!

SDW

Пријава за дизајнери на следниот линк

***

Очекувајте го нашето следно известување следниот понеделник.
Во меѓувреме живајте во овонеделните настани и нашите промоции на храна и пијалоци.
Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна недела во Њујорк – Jason Wu проле/лето 2018!
Следна објаваДекорација во домот – цветни тапети!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР