На Модната недела во Њујорк, колекција за пролет / лето 2018, беше претставена и од модната куќа на Jason Wu.

Колекцијата за летната сезона 2018, е олицетворение на леснотија и релаксација. Креативниот директор на брендот, покажа дека кроевите не се премногу деконструирани, а фустаните премногу елегантни.

На ревијата видовме облека со асиметричнен крој и голи рамења, како и свилени ткаенини од кои се изработени мантилите, коктел и “грчките” фустани. Дизајнерот успеа да најде место и за својот омилен сив фустан со ленти, кој е надополнет со елегантна јакна. Свилените палта, пругастите фустани, панталони и блузи со  V-изрез, привлекоа најголемо внимание на неодамна презентираната модна ревија.

Колекцијата на Jason Wu пролет / лето 2018 година, изгледа како да покажува дека секое парче ќе се вклопи совршено во вашата пролетна гардероба. Меките розови ткаенини, пругите, цветниот принт и транспарентните детали – сето тоа најдобро ја илустрира пролетната и летната сезона.

Дизајнерот не го менува својот стил и модните парчиња ги комбинира со чевли со остар врв.

Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018 Nedelja mode u Njujorku: Jason Wu proleće/leto 2018

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШминката “terrarium eyes”- инспирирана од најубавите бајки!
Следна објаваПогледнете ја нашата програма за оваа седмица
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР