Талентираната уметница за шминка, претставува шминка која буди во нас спомени од детството!

Шминката, исто така, може да биде уметничко дело. Доказ за ова е “terrarium eyes”. Покрај цветните мотиви, во изминатава година видовме ајлајнер инспириран од еднорози, цвеќиња и многу други интересни идеи за шминка, кои се одлично решение за разни фестивали.

Уметницата Тал Пелег (@tal_peleg) одлучи да ги пренесе своите илустрации од хартија на кожата на лицето, посебно на очните капаци. Таа црта неверојатна шарена шминка со ликовите од бајките и детските филмови!

Makeup inspirisan najlepšim bajkama

Makeup inspirisan najlepšim bajkamaMakeup inspirisan najlepšim bajkamaMakeup inspirisan najlepšim bajkamaMakeup inspirisan najlepšim bajkamaMakeup inspirisan najlepšim bajkama

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGeode – колекција на шољи со интригантни кристали!
Следна објаваМодна недела во Њујорк – Jason Wu проле/лето 2018!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР