Рецепт за љубов

Во една пригодна атмосфера додадете малку насмевка, скромност и нежност по желба. Измешајте ги добро. По мешањето зачинете со малку чувства. Кога сето ова ќе се сталожи,...

Велосипед со вашето име | Juri Zaech

Дизајнерот Juri Zaech, кој живее и работи во Париз воведе еден нов, уникатен, персонализиран тренд во неговата работа. Имено, тој работи на колекција велосипеди...

Најубавиот подарок за денот на вљубените

Доколку уште не знаете какво изненадување да подготвите за вашиот сакан/сакана, не грижете се. Divian Аrts точно на време ви подготви серија мали задоволства...

Малиот пожарникар Боб

26 годишната мајка гледаше надолу кон нејзиниот син кој умираше од терминална леукемија. Иако нејзиното срце беше исполнето со тага, таа исто така имаше...

Фото на денот | Бијонсе како врколак

Одлична фото-манипулација во која уметникот ја прикажува Бијонсе како врколак. Мора да признаеме дека обработката е одлична, посветено е големо внимание дури и на...

Револуција на бар кодовите

Толку многу сме навикнати на здодевниот изглед на бар кодовите, што во моментов сигурно вашиот ум не може ни да замисли како бар кодот...

Обележани за цел живот

Сосема разбирливо е дека разделувањето и разводот се тешки за сите кои се вклучени во него, но сепак оние кои највеќе страдаат се децата....

“Големото јаболко” е моја инспирација | Боби Дојчиновски

Запознајте го Боби Дојчиновски - наш млад, талентиран и перспективен фотограф и кретаивец. Во моментов Боби работи како ИТ систем менаџер, но она што...

Покана за промоција | Парада на марионетките

Почитувани, ни претставува особена чест да Ве поканиме на промоцијата по повод второто издание на „Парада на марионетките“, авторско ремек-дело на младиот писател во подем...

Направи сам | Предлози за Св. Валентин

Рачно изработените подароци со многу љубов и внимание се секогаш подраги. Препуштете се на вашата креативност и израдувајте го партнерот со нешто уникатно. Доколку веќе...

Подарете љубов и помогнете некому!

Во вторник 14ти Февруари Здружението "Млади за љубов" познати по Кампањата "Гратис Гушкање" ќе имаат хуманитарна акција во соработка со младите од Црвен Крст. Ќе...

SpongeBob SquarePants модни ликови

Холандскиот илустратор Mike Frederiqo инспириран од цртаниот лик Sponge Bob SquarePants претставил неколку модни икони притоа внимавајќи на нивната препознатлива облека, модни додатоци, па...