video

Кој си ти навистина?

Неверојатно предавање оддржано од Алан Вотс, британски филозоф и писател. Тој напиша повеќе од 25 книги и бројни статии за теми слични на оваа,...

Piuma едиторијал | Ирина Тошева

Монохроматски шмек со фаворизирање на формите каде намалувањето на колоритот на минатите колекции е евидентен во новата есен/зима колекција на Ирина Тошева, наменета за...

Најслатките бебешки костими

Креативни и преслатки костими за бебиња, дизајнирани од Carolyn Caffelle за Ноќта на Вештерките, а може да ви послужат како идеја за маска на...

Улични сцени направени од картон

Човековата иновација и креативност нема крај. Доказ за тоа се и фотографиите на Andy Rudak на кои се прикажени улични сцени од Лондон, Њујорк,...

Незаборавни филмски локации

Визуелниот впечаток што ни го остава природата, просторот и цела околината во култните филмови, прави да ни останат врежани во меморијата јасно како и...

Модни детали од париските улици | Прв дел

Модните додатоци имаат големо значење за надополнување и комплетирање на целосниот изглед. Со вистинските модни додатоци и најдосадната модна комбинација може да предизвикува воодушевување. Ви...

Поглед вреден 10 милиони долари | Дуплекс во Њујорк

Sculpture For Living е дуплекс во Astor Place Tower, и еден од најубавите апартмани во Њујорк со неверојатен поглед на Менхетн. Беспрекорниот дизајн е...

Книга 360 | Yusuke Oono

Со големина на дланка, ласерски исечената хартија со цел да се создаде и открие една убава 3D диорама - јапонскиот уметник Yusuke Oono со...
video

Anna Karenina | Филм за престижот и љубовта

Приказната се одвива во доцниот 19 век, во центарот на високите кругови во Русија. Anna Karenina е драма која говори  за моќта, љубовта, неверството, страста...
video

Кога ќе се вклучи алармот

Будењето рано наутро е најтешкиот дел од денот, особено во понеделник  после бурен викенд.  Сигурни сме дека повеќето од вас ке се поистоветат со...
video

Ноќно пливање низ Лондон

Swimmer е краток филм во режија на Лин Ремзи, во продукција на „ Warp Films“,  снимен  на неколку локации во Лондон и  поддржан од...

Цигари во „ковчег“

Илјадници луѓе умираат дневно од болести предизвикани од пушењето. На секое пакување цигари стои предупредувањето дека пушењето е штетно по здравјето, но малкумина се...