Се чини дека серијалот Хари Потер добива нова магична димензија: различен дизајнерски израз кој пред некој ден осамна на светските дизајн-сајтови, благодарение на магично извонредна Jessica Martinez, графички дизајнер кој работи во полето на GIF формат. Збир од минималистички постери чие движење исто така е сведено на минимум, кој го нагласува симболот на секоја од книгите, давајќи им особен акцент.

Дизајнерката е само-прогласен фан на малиот волшебник, така што објавувањето на оваа серија GIF постери започнало уште во септември, кога возот заминува од Platform 9 и 3/4, за да стигне до неверојатниот Hogwarts…

1

2

3

4

5ж 7

8

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPronovias | Венчаници за 2014
Следна објаваЕднособен стан со убави идеи
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР