00

Сензуални силуети на вљубени двојки кои страсно се бакнуваат, разменувајќи нежности на улиците на Париз и Монпелје. Уличната уметност на Claire Streetart ја оживува романсата низ градовите во Франција и Бразил, со графитите кои се романтични и еротични прикази на парови препуштени на страста еден кон друг. Уличните дела на Claire може да се сретнат на повеќе различни локации и површини, и се уште една смела потврда дека љубовта е насекаде – во буквална смисла на зборот. Љубовниците кои се бакнуваат се претставени во природна големина, со тенки линии, комбинација на црно-бел контраст со детали во боја, и многу жар воочлив во креативната визија на француската уметница…

01

02

21

23

03

04

05

06

09

08

10

11

12

13

35

14

15

16

17

18

19

22

34

07

27

44

28

39

38

20

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасна рустична куќичка
Следна објаваФото на денот | Светилиште на уметноста
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР