Уште во 2006 година, на интернет осамна еден краток анимиран филм со потпис на Jo Meuris, кој денес ни го зграби вниманието: понесени од растечкиот тренд на најновата технологија и детскиот избор да се внесат во видео-игрите и социјалните мрежи без притоа да работат на своите комуникативни вештини, Ви го презентираме ова видео. Мина е млада девојка која што мрази книги иако нејзините родители живеат за да читаат – книгите се наоѓаат насекаде низ нивната куќа што уште повеќе прави Мина да одбива да чита било што. Но, кога нејзината мачка Макс случајно ќе се најде на погрешно место, се развива еден општ хаос кој ќе ги измени работите од темел…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Сè за добра фотографија
Следна објаваТамара Милановиќ воодушеви на ,,X Factor Adria“
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР