Mad Men во 2013та

Како би изгледала "Mad Men" серијата во денешно време? Група дизајнери од Shutterstock направија компарација на разни работи од животот на ликовите во оваа...

7 предвидувања за „Пеколот“ на Ден Браун

Првата книга на Ден Браун по 2009 година, магично ќе се појави на полиците следниот месец - читателите се крајно возбудени по овој повод,...

Undercolors of Benetton | костими за капење ’13

Море од бои, дезени и среќни лица во новата кампања за колекцијата костими за капење и додатоци за мажи, жени и деца од United...

Искрената љубов – вистинско чудо

Пет годишно момче влезе во аптека. Во раката цврсто држеше неколку парички. Ги подаде рацете кон аптекарот и со искрен детски глас, полн со...

Направи сам | Украсни зајчиња

Верувале или не, иако ни претстои уште речиси еден месец до Велигден, сите маркетинг агенции се веќе внесени во шемата да ја разбудат празничната...

Едиторијал | Двоен живот

Двојниот живот на модел зад пистата и грижлива мајка во домот е темата на едиторијалот за мартовското шпанско издание на Vogue. Модел Anna Selezneva,...

За животот, од Чарлс Буковски

„За оние кои веруваат во Бога, повеќето од големите суштински прашања се одговорени. Но, за оние од нас кои не можат лесно да ја...

Направи сам | Цветен стегач

Како по правило, Направи сам проектите се врзуваат за креативните способности на девојките и нивната вечна потреба од реупотреба и поправање на нештата. Овој...

Микс фотографии | Анета Иванова

Анета Иванова, фотограф од Бугарија, не импресионира со своите микс фотографии. Нејзината работа потсетува на Christoffer Relander и Dan Mountford. Овие фотографии се не...
video

Уличните ѕидови – платно за сликање

El Mac и Retna се улични уметници од Лос Анџелес, кои ги користат уличните ѕидови како платно за сликање на кое го создаваат своето...

Камена колиба со ехо од океанот

Kамената викендичка на Richard Butt е место за совршено бегство од урбаната динамика. Лоцирана е во малото рибарско место Патерностер, на западниот брег во...
video

Млади креативци | Мартина Блажеска

Преработувајќи песни од светски музичари, 17 годишната охриѓанка Мартина Блажеска има огромна гледаност на своите видеа на Youtube. Импресионирана од гитарата, по соло гитарски...