Маиците со натписи и слогани беа голем хит уште од 60тите години. Во 70тите Вивиен Вествуд ги користеше за пренесување на панк и политички пораки. Во 90тите и 2000тата беа главно брендирани слогани, додека пак сега се игри на зборови и разни пораки. Дури и познатите личности носат маички со кои ги „поздравуваат“ папараците кои неуморно ги следат. За поголема уникатност, во нашата земја има и дизајнери кои нудат интересни маици со кирилични кул натписи. Дел од нашиот избор се креативното студио Преплет, #Омајгад и последната колекција на Стефанија Насеска претставена на Модниот Викенд. Не му ја мислете, подновете се со некоја нова интересна маица :)

2

3

4

5

7

9

10

7

SONY DSC

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Единствениот кој слуша
Следна објаваВо новиот стан на Дру Баримор
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР