Да му помогнеме на Кристијан

На Кристијан Неделковски од Скопје итно му е потребна трансплантација на срцето за да преживее. Две конзилијарни мислења од Клиниката за кардиологија и од...

Вистинска љубов

Беше околу 8:30 часот кога едно преокупирано утро, еден постар господин во свои осумдесетти години пристигна за да прими неколку конци на неговиот прст....

Прекрасниот Хотел Du Cap Eden Rock

Фасцинантниот хотел Cap Eden Rock, на јужниот дел од Cap d’Antibes, позициониран на Азурниот брег помеѓу Ница и Кан лежи на брегот кој ветува...

Филм: Те посакувам

На само неколку дена до премиерата, ви ја претставуваме приказната која со нетрпение се очекува од љубителите на филмската романса. По огромниот успех кој...

10 работи кои треба да ги направите во Мармарис,Турција

Без разлика дали сакате мирен одмор или авантуристички провод, Мармарис е местото кое ќе ви овозможи се. Тој е еден од најпопуларните туристички градови...

Јазикот на љубовта

Уште на самиот почеток на нивната љубов, семејството на девојката жестоко се противеше на врската со тоа момче. Ја убедуваа дека ако опстои во...

Supercalifragilisticexpialidocious

Да, да, убаво прочитавте! Зборот од насловот е веројатно најкомплицираниот англиски збор кој е некогаш измислен, но постои во речникот. Без сомнеж, и најстручните...

Чифт чевли | Bookmarks

Откако се воодушевивме на идејата под наслов „Помош, се заглавив помеѓу страниците!“ и видовме како едноставно може да ги сепариме прочитаните од непрочитаните страници...

Фото на денот | Планета Плоштад Македонија

Секојдневно слушаме дека Македонците не се креативни и дека процентот на уметници е многу мал. За среќа ние постоиме за да докажеме дека не...

Подарок

Едно момче се спремало за доделување на дипломата. Со месеци се воодушевувал на спортските автомобили кои стоеле на излозите во авто салоните.Знаел дека татко...

Модни поштенски марки

Кралската пошта на Велика Британија го презентираше сетот од модни поштенски марки со модни парчиња со чисти силуети од 10 реномирани Британски модни куќи...

Млади креативци | Марија Солева

Младата велешанка Марија Солева црпејќи инспирација од секојдневието и многуте интересни работи кои ги нудат интернет сајтовите изработува свои уникатни парчиња од полимерна глина....