Angels Falls – највисокиот водопад во светот (Венецуела)

Salto Anhel, на реката Rio Churún, e е највисокиот водопад на светот, 16 пати повисок од водопадите на Нијагара. Тој е најпознатата атракција во...

Модна икона | Ed Westwick

Ed Westrick познат како Chuck Bass во тин серијата "Gossip Girls" е препознатлив по неверојатната елеганција во Dolce & Gabbana костимите, вратоврските и марамите....

Минималистички сјај на изгрејсонце и зајдисонце

Овие смирувачки минималистички фотографии на небо кога е изгрејсонце и зајдисонце се дело на фотографот Ерик Кахан. Тој ги "фатил" овие нијанси со четири...

Да му помогнеме на 8 годишниот Кирил!

Итна трансплантација на матични клетки му е потребна на 8 годишниот Кирил Јованов. Пред речиси една година му е дијагностициран рак на лимфните јазли....

Разгледување на минатото | Jason Powell

Jason Powell е човекот кој денес ќе не врати во минатото и ќе не прошета низ историјата на некои места. Имено, неговата работа се...

Најдобрите реклами во списанија

Денес ќе се посветиме на оригиналните, рекламни кампањи кои се појавуваат на страниците на списанијата низ светот, а кои се толку посебни што мора...

Синајска гора (Египет)

Синајска гора е местото на кое се смета дека Мојсеј ги примил Десетте Божји заповеди и кое до ден денес е посетено од многу...

Пепелашка од Русија | Natalia Vodianova

Наталија Михаиловна Водјанова (Руски: Наталья Михайловна Водянова) е родена е на 28 Февруари 1982 во градот Горки, Русија. Растела  во најсиромашниот дел на овој...

Луѓето и нивните двојници – риби

Aртистот Тед Забарезе е склоп на многу таленти: тој е графички дизајнер, фотограф и писател на фиктивни романи. За цел на неговата фото-сесија смислил...

Убавината на очите одблизу | Suren Manvelyan

Вистинска галаксија од убавини. Ерменскиот наставник по физика  Suren Manvelyan ги користи своите пријатели, колеги и ученици  како модели за да ги создаде овие...

Проектот “Redball” | Kurt Perschke

Проектот насловен "Redball" на уметникот Kurt Perschke родум од Чикаго се состои од привремена инсталација на голема црвена топка на надувување висока околу 5...

Неверојатни портрети со молив | Paul Lung

Тешко е да се поверува, но сликите кои ќе ги видите не се фотографии - тоа се обични цртежи изработени само со молив. Paul...