video

Hermès | Апликација за врзување марами

За сите љубители на свилените марами, луксузната француска куќа Hermès, презентираше мобилна апликација наречена "Silk Knots" која може да ја користите на вашиот iPhone или iPad...

Добри родители со добри тетоважи

Без разлика дали сте обожавател на тетоважи или не, еден од стереотипите кои за жал се уште постојат во нашето општество е дека луѓето...

Споделено задоволство | Soofiya Chaudry

Soofiya Chaudry како графички дизајнер создава револуционерна новина во книжевниот свет: книга, единствена од својот вид, којашто има за цел да го промени типичното,...
video

Реклама на Mercedes-Benz | Кокошка која танцува

Mercedes-Benz ја претстави новата реклама каде што на креативен начин е претставена стабилноста на нивните автомобили. „Magic Body Control“ соодветно доловена преку танц на...

Едиторијал | Close-up

Crystal Renn во едиторијалот Close-up за октомврискиот број на Vogue Paris, носејќи накит од Bulgari, Boucheron, Cartier и Dior Joaillerie. Фотограф Thomas Lagrange.

Она малку…

Секогаш се чувствував исто крај тебе, Непријатно. Како непоканет гостин во растурена соба, како стомачен вирус, летна настинка, телефонски повик во незгодно време. Непријатно како недостаток на пари пред да платиш...

Accessorize | Модни додатоци за оваа есен/зима

Препознатливиот англиски аристократски гламур во новата колекција модни додатоци есен/зима '13/'14 на Accessorize. Преубави торби, луксузни ѓердани и нараквици, креативни прстени и други шик...

Сезоната на Еден – Џенифер Лоренс

Ако има едно нешто што читателите ширум светот ќе се согласат за Џенифер Лоренс, тоа е дека таа има страшно брилијантни тематски идеи -...

Фото на денот | Car Sweet Home

Повеќето велат „Home sweet home“, но Carlos Aliperti фотографира човек за кој истата изрека би гласела „Car sweet home“ бидејќи неговиот дом е еден...

Симпатична бела продавница | TUTZE Store

TUTZE Store е концептуална продавница лоцирана во малото холандско гратче Harderwijk. Во неа може да се најде се' од продукти за животниот стил, почнувајќи...

Прекрасни портрети | Andrew Salgado

Прекрасна серија портрети на канадскиот уметник, Andrew Salgado, дел од неговата самостојна изложба со наслов „Запознавање“ во Art Gallery of Regina. На прв поглед...

Game of Thrones во детска соба

Некои ќе речат дека мотивите на Game of Thrones во суштина не се добар детски материјал: но, откако ќе ја погледнете оваа слатка реализација...