Неделен репертоар на Драмскиот театар (29.02 – 06.03)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 29.02 до 06.03.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       01.03.2016...

Балетот „Жизел“ во МОБ

Во сабота (27.февруари), со почеток од 20 часот, во Македонската oпера и балет ќе биде изведен романтично-фантастичниот балет во два чина, „Жизел“. Праизведен е во...

„ЗА ДАМАТА“ – Гала вечер со кавалерите на МОБ

По повод светскиот ден на Жената, во вторник, 8 Март, со почеток во 20 часот, Македонската опера и балет приредува концерт насловен: ЗА ДАМАТА...Гала вечер,...

Неделна програма во Јавна соба

МУЗИЧКА ПРОГРАМА / MUSIC PROGRAMME Facebook event link ИЗЛОЖБИ / EXHIBITIONS КУИЛИНГ ВО МАКЕДОНИЈА / КУИЛИНГ ОД КАРЛО ПЕДРОНИ QUILLING OF MACEDONIA / QUILLING BY KARLO PEDRONI 45 слики...

Операта ,,Риголето” во МОБ

На 24.февруари (среда), со почеток од 20 часот, во Македонската опера и балет, по барање на публиката, повторно ќе биде изведена оперската претстава „Риголето“, на прославениот...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (22.02 – 28.02)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 22.02 до 28.02.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       24.02.2015 (среда) | 20.00 претстава:     ...

Балетската претстава „Жизел“ во МОБ

Во петок (19.февруари), со почеток од 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведен романтично-фантастичниот балет во два чина, „Жизел“. Праизведен е во...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (15.02 – 21.02)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 15.02 до 21.02.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       16.02.2016...

Twelve Moons of Jazz во Public Room

Twelve Moons of Jazz е серија од 12 настани посветени на најдобрите џез состави од Македонија. Во организација на Digital.Millennium.Artists™ скопската публиката секој месец...

За празникот на виното и љубовта „Базар – за оние кои...

Базар на креативност, рачно изработени и уникатни парчиња и производи во мали серии. Дизајнерите, занаетчиите и уметниците здружени како еден настапуваат пред домашната и...

Урбано и спортски од Ирина Тошева за „Цеботекс“

Дуксери, маици и хеланки се само дел од колекцијата со потписот на дизајнерката Ирина Тошева во продукција на македонската фабрика „Цеботекс“, која беше презентирана...

Неделна програма во Јавна соба

БЕСПЛАТЕН ПРОСТОР ЗА ЗАЕДНИЧКО РАБОТЕЊЕ / FREE CO-WORKING SPACE ПРАЗНИЧЕН ВИКЕНД / HOLIDAY WEEKEND Facebook event link Facebook event link НОВА КУЈНА / NEW CUISINE МУЗИЧКА ПРОГРАМА / MUSIC...