Балетската претстава „Жизел“ во МОБ

Во петок (19.февруари), со почеток од 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведен романтично-фантастичниот балет во два чина, „Жизел“. Праизведен е во...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (15.02 – 21.02)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 15.02 до 21.02.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       16.02.2016...

Twelve Moons of Jazz во Public Room

Twelve Moons of Jazz е серија од 12 настани посветени на најдобрите џез состави од Македонија. Во организација на Digital.Millennium.Artists™ скопската публиката секој месец...

За празникот на виното и љубовта „Базар – за оние кои...

Базар на креативност, рачно изработени и уникатни парчиња и производи во мали серии. Дизајнерите, занаетчиите и уметниците здружени како еден настапуваат пред домашната и...

Урбано и спортски од Ирина Тошева за „Цеботекс“

Дуксери, маици и хеланки се само дел од колекцијата со потписот на дизајнерката Ирина Тошева во продукција на македонската фабрика „Цеботекс“, која беше презентирана...

Неделна програма во Јавна соба

БЕСПЛАТЕН ПРОСТОР ЗА ЗАЕДНИЧКО РАБОТЕЊЕ / FREE CO-WORKING SPACE ПРАЗНИЧЕН ВИКЕНД / HOLIDAY WEEKEND Facebook event link Facebook event link НОВА КУЈНА / NEW CUISINE МУЗИЧКА ПРОГРАМА / MUSIC...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (08.02 – 14.02)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 08.02 до 14.02.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       09.02.2016...

Неделна програма во Јавна соба

НАСТАНИ ПРОМОЦИЈА НА НОВОТО МЕНИ ЗА ХРАНА Четврток 04.02.2016, 20:00ч ИЗЛОЖБА МУЗИЧКА ПРОГРАМА Facebook event link ДЕТСКИ РАБОТИЛНИЦИ Понеделник01.02.2016 19:00 - 20:00 НЛП Темата за овој пoнеделник е "Што понесов од старата година и...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (01.02 – 07.02)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 01.02 до 07.02.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       02.02.2016...

„Деновите на Тетрис” Интимна аналогна фотографска меморија на Алек Бимбилоски...

На 30 јануари со почеток во 20:00ч во центарот Јавна соба се отвора изложбата „Деновите на Тетрис“, исклучително интимно гледиште на еден светски патник претставено...

Неделна програма во Јавна соба

МУЗИЧКА ПРОГРАМА Facebook event link ФОТО ИЗЛОЖБА Instagram profile of Alek Bimbiloski ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА „ТАНЦ" на Ана Андроска во Јавна Соба до 01. февруари 2016. "DANCE" - Ana Androska in...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (25.01 – 31.01)

На сцената на Драмскиот театар Скопје од 25.01 до 31.01.2016 ќе имате можност да погледнете една премиера и две претстави кои се на тековниот...