14.02. // 20:00 – Double Date
900 ден, флаша вино, мезе, малку романтика и добро дружење!
Aко сте пар поканете си уште еден пар, или можеме ние да ви најдеме. Ако сте сингл, викнете си уште 3ца пријатели и дојдете заедно да наздравиме ЗА ЉУБОВ ~
A за да слушате убава музика ќе се погрижи Петар Антевски од Радио МОФ…
facebook event link

Double date-01

17.02. // 16:00 – Lucky Friday
Петочно дружење после работа со вината на Bovin, Tikves Special Selection,Traikovsky, Brzanov, Popov, Stobi… на – 50%
facebook event link

3

17.02. // 22:00 -Showroom: Ivan Ivanov Quintet
Седумнаесеттата вечер во месецот ја посветуваме на авторски fusion jazz со Иван Иванов, Стефан Миладинов, Гордан Спасовски, Виктор Николовски и Благоја Антовски.
facebook event link

Showroom February-03

18.02. // 22:00 – Shake The Room!
Префинета селекција нa најголемите денс и клубски хитови од две декади и шотови со нови бои и вкусеви ќе ни овоможат побрзо патување низ времето…
facebook event link

80vs90-02

19.02. // 11:00 – Social Sunday – Family Play
Поминете убаво и безгрижно социјално попладне со вашето семејство користејќи ја можноста за бесплатна анимација за најмладите краетивци со дрвените играчки од програмата на Melissa & Doug.
facebook event link

Social Sunday-03

НАСТАНИ КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ ПРОПУШТИТЕ ОВОЈ МЕСЕЦ!

20.02. // 21:00 – Oláh Dezső Trio
Концерт на едни од најдобрите џез музичари во светот! Oláh Dezső, Oláh Péter и Pecek Lakatos András од Унгарија, за прв пат во Македонија.
facebook event link

Bartok jazz-01

24.02. // 22:00 -Showroom: M jazz session
Шоу со незаборавни македонски мелодии…
facebook event link

Showroom February-04
***

НАСКОРО…

Dizajn koj prodava-01

Очекувајте известување за уште интересни настани следниот понеделник!
Се гледаме во Public Room…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобар “last-minute” подарок за неа!
Следна објаваОдлична соработка на Comme des Garcons x NIKElab!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ