20.02. // 21:00 – Oláh Dezső Trio
не го пропуштајте концертот на Oláh Dezső Trio.
facebook event link

Bartok jazz-01
***

22.02. // 19:30 – Промоција на првата книга на Катерина Ангеловска.
facebook event link

mmm
***

24.02. // 16:00 – Lucky Friday
Oпуштено дружење и уживање во Tikves Special Selection, Bovin, Brzanov, Popov, Tristo, Traikovsky, Brusani, сите на -50%.
facebook event link

4
***

24.02. // 22:00 -Showroom: M jazz session
Петочно музичко уживање со незаборавните македонски евергрини.
facebook event link

Showroom February-04
***

25.02. // 22:00 – Sаturday in Public Room
Сабота, пијачка, rock, pop, funk, шизење, Светлана Јовановска, Виктор Николовски, Благојче Пенов, Зоран Костадиновски и Горјан Стојменовски.
facebook event link

Cover bands february-02
***

26.02. // 11:00 – Social Sunday – Family Play
Поминете убаво и безгрижно социјално попладне со вашето семејство користејќи ја можноста за бесплатна анимација за најмладите краетивци со дрвените играчки од програмата на Melissa & Doug.
facebook event link

Social Sunday-04
***

Три настани на кои не смеете да пропуштите да се пријавите…

02.03 // 20:00 – Taste of Vietnam
За оние кои сакаат да доживеат ново гастрономско искуство и уживање во незаборавни вкусови од виетнамска кујна.
facebook event link

Taste of vietnam-01
***

17.-19.03. – Дизајн што продава
Саем и едукација за сите млади претприемач и нови брендови во развој.
facebook event link

Dizajn koj prodava-02
***

19.03. – Осум неделен курс за креативно готвење.
За оние кои се гастрономи во душа, вљубеници во добра храна и љубопитни да научат нови кулинарски трикови.
Дознајте повеќе информации…

10-01

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Lego Burger” за љубителите на Lego коцките!
Следна објаваМоја Африка: Must-Have парчиња на Weekend Max Mara
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ