02.03 // 20:00 – Taste of Vietnam
Вечер на уживање во вкусовите на виетнамска кујна.
facebook event link

Taste of vietnam-01
***

03.03. // 16:00 – Lucky Friday
Tikves Special Selection, Bovin, Brzanov, Popov, Tristo, Traikovsky, Brusani, часови посветени на уживање во добри вина, на -50%.
facebook event link

1
***

03.03. // 22:00 -Showroom: Tribute to Ella & Sarah
Оваа вечер ви претставуваме едно музичко шоу со композиции отпеани од едни од најпопуларните американски џез пејачки на сите времиња, Ella Fitzgerald и Sarah Vaughan.
facebook event link

Showroom March-01
***

04.03 // 22:00 – Sаturday in Public Room: Vis Limunada, Belgrade
Шест енергични музичари, комбинацијата на шлагери, рок, бит и шоу кое не смеете да го пропуштите.
facebook event link

Bands march-01
***

Во март, настани и едукација за деца и возрасни…

***

За сите мали глумци и љубители на Петко…
5+ драмско студио

poster3 1
***

08.03 // 20:00 – Вечера и смеење до солзи
ЖЕНИТЕ се најубави кога се смеат.
facebook event link

STAND UP 8 mart-01
***

17.-19.03. – Дизајн што продава
Три дена посветени на младите претприемачи и нови брендови во развој.
facebook event link

Dizajn koj prodava-02
***

19.03. – Осум неделен курс за креативно готвење.
За оние кои се гастрономи во душа, вљубеници во добра храна и љубопитни да научат нови кулинарски трикови.
Пријавете се на курсот за креативно готвење

10-01
***

Очекувајте известување за уште интересни настани следниот понеделник!
Се гледаме во Public Room…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто ручаат децата во светот?
Следна објаваВидео | Доделување на Оскар 2017 – грешка што влезе во историјата на Оскарите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР