Операта ,,Набуко’’ во МОБ

Во вторник (12.април), со почеток од 20 часот, Македонската опера и балет ќе ја изведе популарната „Набуко“ на Џузeпе Верди. Претставата е со домашна солистичка екипа...

Најдоброто од 2015 во Cineplexx

Сите посетители на киното Cineplexx ќе имаат можност повторно да уживаат во најдобрите и најгледаните филмски остварувања од 2015 година, со акцијата “Best of 2015” по...

Балетот ,,Есмералда’’ во МОБ

Во четврток (7.април), со почеток од 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведена балетската претстава „Есмералда“ на музика од Чезаре Пуњи. Ансамблот...

Скриените приказни на Ксенија Котев со нова изложба

Веќе добро позната локација, единствениот „Радио бар“, скриен во нашето Дебар Маало оваа Сабота 09.04.2016 со почеток во 19 часот со Wish.Ko, дамата на...

Неделна програма во Јавна Соба

ОТВОРАЊЕ / OPENING HUNGARIAN ROMA PAINTERS (1969-2009) Вторник / Tuesday Facebook event link ДОБАР ПРОЕКТ - АУКЦИЈА / DOBAR PROEKT - AUCTION Среда / Wednesday ПОЛОГ: ПРИРОДА КУЛТУРА АВАНТУРА...

Во продажба влезниците за Off-Fest 2016

 Утре (вторник, 5 април) започнува продажбата на билетите за годинашното, петнаесетто по ред издание на OFF-Fest. Фестивалот, кој во организација на Скопскиот џез фестивал...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (04.04 – 10.04)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 04.04 до 10.04.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       05.04.2016...

Недела програма во Public Room

МАРТ МЕСЕЦ НА МЕБЕЛ Намалени цени на дизајнирани парчиња мебел од македонските дизајн брендови и производители уште 5 дена! Only 5 days left for discounted prices...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (28.03 – 03.04)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 28.03 до 03.04.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       29.03.2016...

Урнебесна Физика, Градски парк 26.03.2016

Оваа сабота е добар повод да се биде дел од природата, поточно во Градски Парк - точно во 10 часот кај Школка. Ќе се...

Неделна програма во Public Room

МАРТ МЕСЕЦ НА МЕБЕЛ Намалени цени на дизајнирани парчиња мебел од македонските дизајн брендови и производители уште 10дена! Only 10 days left for discounted prices of...

Плати со поезија 2016

Бездруго, најочекуваниот понеделник во последно време! Она што го прави денешниот ден да биде очекуван со драга волја всушност, е иницијатива којашто започна и не...