04.05. // 17:00 – Запознајте го жирито
Ако имате идеја за социјален бизнис…

1

05.05. // 22:00 – Friday in Public Room
Петок. Поп. Рок. Фанк. Дружење.

Cover bands 5 6may Artboard 11 copy

06.05. // 10:00 – Во светот на Ерик Карл со ”Палавата бубамара”
Уште едно волшебно и креативно патување за дечиња од 3 до 7 години.

2

06.05. // 10:00 – Изложба на фотографии на учениците од ЕФИС
Талент и резултати кои ќе ве изненадат!

3

06.05. // 13:00 – Креативна рециклажа – Еднодневна работилница и изложба
Попладневна работилница со три млади дизајнерки и вечерна изложба на изработените модни парчиња.

4

06.05 // 22:00 – Saturday in Public Room
Светлана Јовановска. Пеење. Пијачка. Шизење.

Cover bands 5 6may Artboard 11 copy 3

СЛЕДНАТА СЕДМИЦА

11.05. // 21:00 – Вечера и смеење до солзи
Вечер во која забораваме на сите проблеми…

Cabaret concept-01

Очекувајте известување со уште настани следниот понеделник.
Се гледаме во Public Room!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова линија накит во Parfois изработена од стерлинг сребро
Следна објаваУкрасна рамка за вашиот прозор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР