За првпат брендот Parfois лансира линија накит направена од стерлинг стребро.

Колекцијата е изработена од 92,5% сребро и сребро со позлата во минималистички стил, надополнети со циркони.

Иако формата и инспирацијата на колекцијата произлегува од современите и геометриските фигури, овие парчиња се деликатни, дискретни, безвременски и совршени за секојдневен изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМасата Mizu е вистинско ремек дело!
Следна објаваСе гледаме во Public Room
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР