Продажна изложба на рачно изработени ташни, чевли и накит.
Во среда погледнете ја најновата колекција на Mikka Design.
05.04. // 20:00 – Exploring industrial: Bags, shoes, accessories
facebook event link

Cover izlozba Mikka Design-03
***

Попладневни часови посветени на уживање во македонско вино, вкусно мезе, дружење, пријатели.
07.04. // 16:00 – Lucky Friday
facebook event link

1
***

Шоу исполнето со современи авторски џез композиции и музика од современи џез автори. Настапуваат Сашо Поповски- гитара, Иван Бејков- бас, Виктро Филиповски- тапани.
07.04. // 22:00 -Showroom: Saso Popovski Trio
facebook event link

1
***

Саботна вечер, добра забава и свирка! South Park во состав: Светлана Јовановска- вокал, Виктор Николовски- вокал и бас, Благојче Пенов – тапани, Зоран Костадиновски -водечка гитара и Горјан Стојменовски – ритам гитара.
08.04. // 22:00 – Saturday in Public Room: South Park
facebook event link

Cover bands April Artboard 11 copy 3
***

Подготвени за уште едно гастрономско уживање?
12.04. // 20:00 – Taste of Springland
facebook event link

cover size taste of springland-01
***

Расположени за уште еден stand up?
13.04. // 20:00 – Вечера и смеење до солзи
facebook event link

STAND UP 13april-01
***

Волшебно и креативно патување со Ерик Карл и Француското Интернационално Училиште од Скопје!
facebook event link

fiu
***

Прочитавте ли за Ghost Project?
Пријава и повеќе информации…

ooo
***

Очекувајте известување со уште настани следниот понеделник!
Се гледаме во Public Room

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПромоција на петтата книга од едицијата „Прошетка низ Европа“
Следна објаваЛуксузен пентхаус во Мајами!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР