Neprikosnoveno luksuzni penthaus u Majamiju

Студиото од Њујорк, Smiros & Smiros Architects, соработуваше со еден клиент 4 пати, пред да ја добие понудата да го дизанираат неговиот стан во Мајами.

На брегот South Beach, овој проект завзема цел еден спрат од градбата во која се наоѓа, како и кровната тераса, која нуди извонреден панорамски поглед кон океанот и градот. Современиот ентериер на овој пентахаус, содржи подови од светло дрво, елегантни бели плафони и прозори од под до плафонот.

Neprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u Majamiju

Топлите дрвени елементи во главното купатило и подот од мермер, се во добра комуникација со огледалата и дрвените рамки.

Neprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u Majamiju

Мебелот во екстериерот е покриен со црвени перници и црвени чадори, кој совршено комплементира со тиркизната боја на океанот.

Neprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u Majamiju

Ентериерот е во неутрални и природни бои и текструри, за да не го одвлекува внимането од погледот кон брегот и океанот.

Neprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u MajamijuNeprikosnoveno luksuzni penthaus u Majamiju

Кујната е со топли дрвени елементи и мермер, со поглед од милион долари.

Neprikosnoveno luksuzni penthaus u Majamiju

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОваа седмица во Јавна Соба
Следна објаваНовите очила на Gucci кои ги обожуваат трендсетерките!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР