8.04. // 21:30 – Џем сешн: Јана Бурческа и Левина
Две шармантни дами и два неодоливи вокалa!
Public Room и Македонската Радио Телевизија ве покануваат на џем сешн со македонската евровизиска претставничка Јана Бурческа, претставничката за Евровизија на Германија, Левина и Offbeatz.

Jam Session

21.04. // 16:00 – Lucky Friday
Уживање во петочно попладне, македонски вина и вкусно мезе.

3

21.04. // 22:00 -Showroom: Showroom: Miltons quintet
Шоу исполнето со world music! Еклектичен спој на традиционалната музика со современи форми на џез, класична музика, блуз, рок… Слушнете го првиот заеднички проект на Иван Бејков – бас, Трајче Велков- труба, Марко Виденовиќ- виола, Благоја Перуновски- хармоника и Виктор Филиповски- удиралки.

3

22.04. // 22:00 – Saturday in Public Room
Саботно шизење и дружење тераса. Oваа сабота за музичкото уживање ќе се погрижи Ивана Низамовска, дј во Радио МОФ.

Cover bands April Artboard 11 copy

24.04. // 20:00 – Taste of Dalmatia
Ви ги претставуваме Игор Чупахин, Марсел Скарица и превкусните рецепти од нивните баби и мајки…

Dubrovnik

Очекувајте известување со уште настани следниот понеделник!
Се гледаме во Public Room

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДрво од маслинки – внесува медитерански шарм во домот!
Следна објаваМартин Брукнер | Илустрација на изреките на петгодишно девојче
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ