24.04. // 20:00 – Taste of Dalmatia
Си резервиравте ли маса за врвно уживање вo храна, дружење со вашите пријатели и нашите гости кувари од Задар?

Dubrovnik

25.04. // 12:00 – Станица: Студентска 5.0
Одличен настан за сите студенти!

MOF

25.04. // 19:00 – Мултимедијален коктел со VoiceUp
Повелете на дружење со 5 градови и мултимедијална изложба.

voice up

26.04. // 19:00 – Живот со стил
Ликовна изложба со хуманитарен карактер.

izlozba

27.04. // 17:00 – Tasting Ideas #4
Вечер на храна и бизнис идеи.

tasting

27.04. // 20:00 – А кој е авторот на оваа песна
Го знаете ли Цако?

fidanska

28.04. // 16:00 – Lucky Friday
Петочно попладне. Македонски вина. Мезе. Пријатели. Дружење.

4

28.04. // 22:00 -Showroom: Mary Poppins Quartet
Вечер посветена на уживање во најдоброто од филмска музика… Because classics is classy!

4
***

29.04. // 13:00 – International Tabletop Day
Ден на друштвени игри.

igri
***

29.04. // 20:00 – Славниот Фредерик Бегбеде во Скопје
Еден од најпопуларните претставници на француската и европска книжевна сцена.

tri
***

29.04. // 22:00 – Rakija Night#2
Дуња. Мезе. Уживање. Опуштање. Април. Сабота. Отворено небо.

Rakija Night-02
***

Очекувајте известување со уште настани следниот понеделник!
Се гледаме во Public Room…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДевет часовен целодневен џез хепенинг под отворено небо.
Следна објаваХит костими за капење за ова лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР