Што ќе се случува во Јавна Соба?

ЗАПОЧНИ ГО ДЕНОТ ВО ЈАВНА СОБА Оваа седмица имаме: 18.10. // 18:00 - Coffee with an Expert Нова "лекција" за сите старт-апи. facebook event link Билет: 150 мкд Пријавување на:...

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт!

Добро познатиот бренд „Pastel”, кој веќе 10 години беше познат како одлично место за вкусен појадок, заедно со реномираниот шеф Влатко Огненовски, го надополнуваат...

СОРАБОТКА на LEVI’S® x JUSTIN TIMBERLAKE ЗА 2018 “FRESH LEAVES”

Levi’s® денес ја најавува соработката со десеткратниот добитник на Греми награда и актер, Џастин Тимберлејк. Заедничката колекција наречена “Fresh Leaves” е модерно видување на...

Што ќе се случува во Јавна Соба оваа недела?

СИ НАБАВИВТЕ ЛИ КАРТИ ЗА TASTE OF BELGIUM? Оваа седмица имаме: 25.09. // 18:00 - Womenpreneurs Stories s02e01: Take The Lead Вмрежување, инспирирање и совети од македонски...

Македонски Телеком го изведе првото 5G демо во Македонија

 Измерена брзина на мобилната мрежа за над четири пати поголема од 4G брзините Телеком се подготвува за комерцијалниот старт на 5G Денес, во Скопје, Македонски Телеком...

Нова колекција на Timberland за есен/зима 2018 City Roam

Со поглед кон минатото и чекор кон иднината, колекцијата на Timberland за есен 2018 го слави наследството на брендот во ново издание. Класичните модели...

Настани во Јавна Соба

SKOPJE DESIGN WEEK 2018 ВО НАЈАВА! Дознај повеќе за фестивалот на ministryofpleasure.net Оваа седмица имаме: 17.09. // 18:00 Унапредување на енергетската ефикасност во домаќинствата Програмата на Европската банка за...

Билетите за првата конференција за е-трговија достапни по Early-bird цена

Во пресрет на првата конференција за е-трговија во Македонија, која ќе се одржи на 26 октомври во Хотел Мериот во Скопје, организаторите ги пуштија...

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада

Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина Во пресрет на 15. Септември – Меѓународниот ден за чистење на планетата (World Cleanup Day),...

Што има оваа седмица во Јавна Соба – 10.09

ВИТАМИНСКИ БУСТЕРИ ЗА 100 МКД. ЗА ДА ЈА ДОЧЕКАМЕ ЕСЕНТА ЗДРАВИ! Оваа седмица имаме: 06.09 - 15.09 // 10:00-14:00 // 17:00-21:00 AmsterDama at Public Room Продажба на есенски,...

ŠKODA го претстави новиот концепт Vision RS

Концептот на ŠKODA - Vision RS свое деби ќе има на Париз Мотор Шоу 2018 година, кога ŠKODA ќе го понуди првиот поглед на...

Levi’s – нова продавница и колекција за есен/зима ’18

Во Levi’s ја славиме секоја индивидуа како дел од колективот, дел кој придонесува секојдневието да биде разновидно и специфично. Клубот  на Levi’s почнувајќи од...

Public Room – оваа седмица 03.09. 2018

TUBORG ПО ЦЕНА ОД 100 ДЕН. ЗА ТЕБЕ И ТВОЈОТ ПАРТНЕР Оваа седмица имаме: 07.09 // 18:00 - Outdoor Cooking Al dente,со бел сос,со црвен сос,со месо,веганска...

„Скриеното, чудесно“-изложба на современ накит на „Охридско лето

Изложба на накит под наслов „Скриеното, чудесно “од дизајнерките Марта Пејоска и Биби Клекачкоска ќе биде отворена вечерва во Галеријата на Марта Пејоска во...

Audi прави клучна пресвртница кон електричната мобилност

Нова ера започнува во Audi. Oфицијално започна серијата на производство на електрични мотори. Симболично, фабриката за производство беше отворена од Péter Szijjártó, Министер за...

Сонати за виолина и пијано на „Охридско лето“

Руските уметници, виолинистката Алена Баева и пијанистот Вадим Колоденко вечерва ќе музицираат за публиката на фестивалот „Охридско лето“. Концертот ќе се одржи во црквата „Света...