Направи сам | Украсни велигденски јајца

Се ближи Велигден, па ви претставуваме проект, како креативно, а многу едноставно, да ги украсите велигденските јајца. Потребни ви се: -пиштол со силикон -украсна лента Земете...

Направи сам | Лента за коса

Лента за коса - неизбежен дел од Вашиот летен изглед. Можете да ја направите сами, во било која боја и материјал. Не Ви е...

Направи сам | Уникатен подарок

Кога станува збор за подароци, секогаш се раководиме од „битно е што има внатре, а не како изгледа од надвор“. Но, делумно ќе се...

Тренд: мов како домашна декорација!

Мовта е традиционален декоративен елемент за време на пролетта, особено околу Велигденските празници ... Мовта внесува чувство на свежина и природа во било кој простор,...

Направи сам | Креативни идеи за виткање подароци

Изненадете ги вашите најблиски со уникатно завиткани подароци користејќи копчиња, украсни ленти и врвки или неколку слоја кошнички за колачиња направени во форма на...
video

Направи сам | Фустан со дваесет „лица“

Потребно е само да набавите материјал во било која боја, да ја вклучите машината за шиење и да ги следите упатствата. Откако ќе завршете...

Направи сам | Картонски лустер

Потребни ви се: -дебел картон -пиштол со силикон -линиар -скалпел -сијалица Со помош на скалпелот и линиарот на растојание од 10 cm потсечете го едниот слој од картонот, внимавајќи другата...

Десерт за сите пригоди | Бела торта

Неодоливо вкусна торта која сите ја сакаат Иако подготовката на оваа торта одзема малку повеќе време и е наменета за поискусните во кујната, а има...

Направи сам | Плоча со срце

Сите оние идеи кои низ интернет-мрежата Ви изгледаат прескапо да ги порачате, доаѓаат со добра вест: повеќето од нив се остварливи и преку Направи...

Ремек дела од стари ЦД-а!

Не брзајте со фрлање стари ЦД-а. Од нив можете да направите вистински ремек-дела! Сите во домот или канцеларијата имате непотребни ЦД-а - скршени, изгребани или...

Направи сам | Летна фризура [4]

И ова лето продолжуваме со серијалот како сами да си направите едноставни, а ефектни летни фризури (1 дел, 2 дел, 3 дел). Денес, ви претставуваме една шик...

Направи сам | Наместо џеб – машничка

Ви здосадија Вашите омилени фармерки? Не мора да се одделувате од нив, со малку труд би можеле да промените нешто и да изгледаат како...

Најсовршениот начин како да се создаде вкусна виножито торта

Можеби сте размислувате да создадете нешто што е невообичаено, уникатно, но секогаш ја пропуштате идејата или времето или можеби сеуште не сте го пронашле вистинското кое...

Направи сам | Светилка од океанот

Инспирирани од мечтите за летен одмор, плажа и море - ви презентираме не толку едноставен проект каде обичен лустер од хартија се трансформира во...

Направи сам | Украс за ѕид

Собирајте ги хартиените држачи за тоалетна хартија и создадете прекрасно дело за на ѕид. Едноставно, а прекрасно и најважно; Ваше дело! Потребно: Хартиени држачи од тоалетна...
video

Направи сам | Maшнички

Во пресрет на новогодишните празници еве еден совет како да си направите машнички за на новогодишната елка. Следејќи ги чекорите за само неколку минути...