За 45 минути без игли за плетење до модерно ќебе!

Модерното XXL ќебе е прилично скапо, но сега можете сами да го сплетете, за само 45 минути без игли за плетење и специјални вештини. Некои...

Чоколаден колач за кој ви се потребни 2 минути!

Авторката и блогерката Claire Thomas, го подели овој едноставен десерт кој можете да го спремите со помош на неколку домашни сосотојки кои сигурно ги...

Направи сам | Старо-нов мебел

Старите дрвени столчиња и маси, може да добијат свеж и нов изглед за минимална сума. Потребни ви се: - стол или маса - хартиен селотејп (креп) - боја -...

Направи сам | Здолниште со пердуви

На идеите со кои им се дава нов живот на старите парчиња облека - никогаш крај. Така е и со денешниот Направи сам предлог,...

Идеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!

  Еколошки парчиња за осветлување, кои не се помалку популарни од оние минималистичките, скандинавските или бохо стиловите ... Додавањето на природни детали, ќе направи да се...

Направи сам | Шампон од мед

Ако и вие трошите многу пари за квалитетен шампон, а не гледате резултати, обидете сами да си направите природен шампон, и тоа од мед....

Направи сам | Украсна ламба

Имате некоја монотона стаклена ламба, која сакате да ја разубавите? А чувате и некои филмови од развиените фотографии? Тогаш имате се што Ви е...

Рецепти за тапас

Сигурно сте слушнале за познатите шпански мини-специјалитети наречени тапас. Тапас е име за мали, вкусни закуски кои обично се послужуваат како мезе во мали...
video

Направи сам | Свеќниќ со љубов

Наполеон Хил еднаш рекол - „ќе Ви одземе половина од Вашиот живот пред да откриете дека истиот тој живот е еден голем, направи-сам проект.“....

Направи сам | Есенска маска за лице од тиква

Студените денови што ни ги донесе есента значат дека е време за дополнителна нега на кожата. Купечките маски за лице може да ве чинат...

Направи сам | Романтични лампиони

Периодот во годината кога се' автоматски станува подобро, поубаво, порасположено - е, несомнено Декември. Месецот на елки, венчиња, снешковци, шарени сијалички и капи на...

Направи сам | Новогодишна елка на Вашите нокти

Накитете ги и вашите нокти во празничен дух. Интересен проект, како со мало внимание да нацртате новогодишна елка на вашите нокти. Потребни ви се: -хартиен селотејп...

Направи сам | Омбре велигденски јајца

Преминот од светли кон темни бои наречен „омбре“ е голем тренд последниве две години. Го има во нашата гардероба, фризура, нокти, па зашто да...
video

Направи сам | Maшнички

Во пресрет на новогодишните празници еве еден совет како да си направите машнички за на новогодишната елка. Следејќи ги чекорите за само неколку минути...

Направи сам | Држач за ланчиња

Факт е дека секоја припаднична на понежниот пол сака да носи накит, но исто толку важно за секоја е истиот да биде добро организиран...

Декорација која ја нарушува монотонијата на секој ѕид

За да се овозможи весела атмосфера и пријатен престој во било која просторија понекогаш е доволно само едно обично декорирање. Празниот, бел ѕид може да...