Направи сам | Футрола за боички

Откако Ви предложивме Направи сам држач за моливи, денес имаме на репертоар Направи сам футрола за боички - каде насловот не мора да имплицира...

Направи сам | Сет за чај

Ќе си признаеме дека уживаме во сите видови на купување: гардероба, намирници, детали за дома. Но, уште повеќе си признаеме дека уживаме кога од...

Направи сам | Украсни велигденски јајца

Се ближи Велигден, па ви претставуваме проект, како креативно, а многу едноставно, да ги украсите велигденските јајца. Потребни ви се: -пиштол со силикон -украсна лента Земете...

Направи сам | Урбана градина од рециклирани пластични шишиња

Фантастична урбана градина направена од рециклирани шишиња, дел од проектот Sweet Home. Тоа е проект во кој тим на луѓе посетуваат домови низ Бразил,...

Направи сам | Украсни зајчиња

Верувале или не, иако ни претстои уште речиси еден месец до Велигден, сите маркетинг агенции се веќе внесени во шемата да ја разбудат празничната...

Направи сам | Цветен стегач

Како по правило, Направи сам проектите се врзуваат за креативните способности на девојките и нивната вечна потреба од реупотреба и поправање на нештата. Овој...

Направи сам | Тоалетна масичка

Старата трпезариска маса може да добие нова намена во вашиот дом, со овој проект. Потребно е само да ја измерите, исечете, истругате внимателно и...

Направи сам | Цветни очила за сонце

Доаѓањето на пролетта и убавото сончево време значи и враќање на очилата за сонце како неизбежен моден детал. Цветните очила, и цветните детали воопшто,...

Направи сам | Сет слики

Имате слободно време и неограничена креативност? Тогаш искористете го времето полезно, насочете ја Вашата креативност кон создавање свој сет од слики на едноставен начин...

Направи сам | Плетен колан

Пролетта, како период на нови почетоци и нови предизвици е совршен тајминг за бројни прошетки, кафиња во бавча и шопинг. Но, тоа не значи...

Направи сам | Балетанки со нов лик

Дојде пролет, време за балетанки... но пред да купите нови, дајте им шанса на старите. Одвоете дел од Вашето време и разубавете ги, додадете...

Направи сам | Марама во ленти

Дали сте фан на реупотребата на старата облека? Дали сакате да влезете во улога на сам-свој-креатор? Денес Ви предлагаме Направи сам марама, која е...

Направи сам | Украс за ѕид

Собирајте ги хартиените држачи за тоалетна хартија и создадете прекрасно дело за на ѕид. Едноставно, а прекрасно и најважно; Ваше дело! Потребно: Хартиени држачи од тоалетна...

Направи сам | Тренди алка со плетенка

Во денешниот направи сам предизвик, ви претставуваме како со малку издвоено време и минумум материјали можете да создадете уникатна алка со впечатлив ефект. Потребни...

Направи сам | Шик ланче од миле

Koj вели дека старите везови и плетки се бескорисни за младите и урбани девојки? Денес ви претставуваме како со малку креативност и издвоено време,...

Од стари велосипеди до мини ремек дела за домот

За сите креативци што трагаат по неконвенционални начини за просторно уредување, како и пасионираните љубители на велосипедите, кои сакаат својата љубов кон нив да...