Стан од 36 метри квадратни

Внатрешниот дизајн на овој мини стан е одличен пример како може максимално да се искористи лимитираниот простор во домот, без преголем буџет и на...

IKEA: 13 идеи за мали балкони

Како што бројот на сончеви денови се зголемува, така расте и потребата од комфорно и живописно катче за уживање во убавото време. Ако живеете...

Модерни дневни соби

Модерниот дневен престој може да има повеќе различни функции. Во зависност од дизајнот и димензиите на просторот, доколку ентериерот е со поголема површина, тогаш...

14 работи кои сакам ќерка ми да ги знае

Врската помеѓу мајката и детето е многу тешко да се дефинира, затоа што истата е поголема, потрајна и поиконска од било која дефиниција. Во...

Пролетни трендови на фризури

Пролетта е веќе на прагот. Доколку сте планирале да промените нешто во изгледот, сега е одлично време да го сторите тоа. Одберете си некоја...

Домот според хороскопскиот знак

Домот е просторот од кој црпиме енергија. Преку неколку астролошки насоки, направете го уште поудобен, а во исто време препознајте ги сопствениците на домовите...

Приказната за Црвенкапа раскажана од волкот

Шумата е моја куќа. Живеев и ја чував, се трудев да ја држам средана и чиста. Еден сончев ден, додека го чистев ѓубрето што...

Моден хороскоп: Како се облекуваат хороскопските знаци?

Во хороскопот можете да верувате или не, но астролозите се одлучни дека зодијакот значително влијае на карактерните особини и животниот стил кој го негува...

Модерен двособен стан

Во потрага сте по инспиративни идеи за уредување на двособен стан? Ви претставуваме еден одличен пример за таа намена, стилизиран модерно и минималистички, со...

Јас умирав…

Прво, умирав за да завршам средно и да започнам со студиите,  потоа умирав да завршам факултет и да започнам да го работам тоа што го сакам,  потоа умирав да влезам во брачните...

Фенг шуи: Бои во домот

Покрај тоа што влијаат на расположението, боите имаат и терапевтска моќ. Според учењето на фенг шуи, придржувањето до одредени правила при изборот на боja...

Зошто луѓето викаат?

Хиндуистички учител наишол на семејство чии членови луто се дереле еден на друг. Се насмевнал и ги запрашал своите ученици: „Дали знаете зошто луѓето викаат...