Пролетта е веќе на прагот. Доколку сте планирале да промените нешто во изгледот, сега е одлично време да го сторите тоа. Одберете си некоја од фризурите кои ќе бидат во тренд оваа пролет. Се чини дека акцентот оваа сезона е ставен на пократки фризури и повеќе волумен. Изборот е ваш: од средна должина, права или виткана, сè до долга коса со шишки. Еве што ќе се носи оваа сезона, кога станува збор за косата.

Асиметрична пикси фризура

1

00

0

„Боб” со текстура

222

2

2015 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Graydon Carter - Arrivals
“Lob” (долг боб)

5

3

4

Долга коса со шишки

7

8

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКултурни настани во ,,Дом на млади Штип”
Следна објаваТетоважа, да или не?
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ