1

Во потрага сте по инспиративни идеи за уредување на двособен стан? Ви претставуваме еден одличен пример за таа намена, стилизиран модерно и минималистички, со низа убави решенија и детали во животниот амбиент. Станот е со површина од 52 метри квадратни, а сместен е во стара историска зграда во Шведска. Вешто се зачувани оригиналните елементи во ентериерот, како што се импресивнaта висина на таванот и дрвените подови, иако е внимателно реновиран и конципиран за современо живеење. Веднаш по влегувањето низ големиот и простран ходник, се добива глобална слика на станот, со поглед на модерната дневна зона и кујната кои се поврзани и организирани во отворен план. Кујната е целосно екипирана и располага со доволно простор за складирање, како и работна површина благодарение на практичниот кујнски остров. Од дневната соба е обезбеден директен пристап до балконот, кој е одлично место за испивање на кафе и опуштање. Бројните светлечки тела дополнително придонесуваат за смирувачка атмосфера, која е и повеќе од идилична во текот на долгите шведски зими. Спалната соба е оддалечена и апсолутно мирна, а во неа се сместени големиот брачен кревет со странична масичка. Во ентериерот има и дополнителен простор за организација и складирање, кој е естетски затскриен зад завесите. Белата боја ја сочинува основата на станот, а збогатена е со пријатните дрвени допири кои внесуваат комфор и топлина во просторот, како и акцентните детали избрани со вкус. Во продолжение, погледнете како изгледа овој прекрасен дом и одберете ја омилената идеја и за вашиот животен простор.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКога ќе му дадете на креативец банани
Следна објаваДа патуваш значи…
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ