Не заборавај да бидеш среќен | Пабло Неруда

Полека умира оној кој не патува, оној кој не чита, оној кој не слуша музика. Оној кој е незадоволен со себе. Полека умира оној кој ја уништува сопствената љубов, оној...

5 светски модни трендови за пролет-лето 2015 година

Секоја сезона, со себе носи нешто ново во модните колекции низ светот, додека пак некои други само ги ревитализираат старите и познати трендови. Оваа...

Модниот вкус на парижанките

Од романтични, опуштени, боемски и носталигични изгледи, па се’ до шик, елегантни, урбани, отмени и класични комбинации, низ улиците на Париз ќе сретнете беспрекорно...

Направи сам | Организација на плакар

Ви текнува на двата основни проблеми на жените? Прво и основно, немаат што да облечат, додека второ и реално - никогаш немаат доволно простор...

Се туширате наутро или навечер? Разликата ќе ве изненади!

Обично, времето на туширање го бираме од практичност причини, (на пример, кога не можеме да се разбудиме во раните утрински часови, се тушираме ноќта...

Семеен дом во поткровје

Доколку сте вљубеници во естетиката и атмосферата на прекрасните скандинавски ентериери во поткровје, тогаш подгответе се да бидете воодушевени од станот кој ви го...

Моден тренд | Чизми над колена

Чизмите над колена се голем тренд оваа сезона. Погодни за носење во лежерни и свечени прилики. Лесни за комбинирање со широк џемпер и шешир,...

Мали и убави станови (2.дел)

По петте инвентивни решенија за уредување на мали станови, потрагата по убави идеи за дом со скромна квадратура ја продолжуваме со разгледување на уште...

Омилени филмови според хороскопскиот знак

Секоја приказна, нејзините јунаци и заплетот, носат во себе печат од астролошките знаци. Според изборот на омилениот филм можеме да го препознаеме хороскопскиот знак, а...

Сакам кога…

Сакам кога... неочекувано ќе ми се јавиш и во рок од една секунда ќе ми кажеш „те сакам“ и ќе ми спуштиш слушалка. ...

3 златни правила за модни додатоци

Дали знаете дека модните додатоци се клуч на секој добар стил? Добро избрано парче накит, марама или чанта, можат да направат чудо за вашиот...

Трикови за совршена коса

Косата е еден од најважните женски атрибути. Нејзиниот изглед може потполно да ве промени, да ве разубави и да ве направи попривлечни. Но, понекогаш...

Како правилно се нанесува парфем и како секогаш да мирисаме убаво!?

Колку пати ви се случило да ставите парфем и веќе после еден час  да не го чувствувате?! Мислевте дека можеби се работи за погрешен...

Мали и убави станови (7.дел)

Малите станбени простори се идеални за повеќе различни намени. Иако мини становите се претежно избор за самци, изненадува колку добро и мало семејство може...

Запознајте се себеси во 2034 година

Британскиот телекомуникациски бренд Orange изработи футуристичка кампања во облик на интерактивна платформа која ги поканува луѓето на патување 20 години во иднината. Таму ќе...

Стан за млад пар (43 м2)

Ви претставуваме еднособен стан со одличен дизајн, уреден и наменет за животните потреби на млада двојка. Ентериерот е со површина од 43 метри квадратни,...