Келвин Клајн ќе ги смени имињата на колекциите на стариот креативен...

Луксузната модна куќа Калвин Клајн во иднина би можела да ги смени имињата на старите колекции со доаѓањето на новиот креативен директор, а по...

8 моментално најголеми тексас трендови!

8 моментално најголеми тексас трендови! Фармерките секогаш ќе бидат еден од најважните парчиња од нашата гардероба. Но, понекогаш ни досадува вообичаениот тесен модел или трапез...

Летово се носат неонски бои

Прифатете ги интензивните бои оваа сезона. Од добро кроена јакна до драпиран фустан и модни додатоци, скоро да не постои моден елемент кој не е...

Новата Chloe C Double торба го залуде модниот свет!

Брендот Chloe ја претстави новата торба наречена C Double која ќе биде хит на годината! Креативниот тим на модната куќа Chloé, предводен од Clare White Keller,...

Мали трикови за подобар машки стил!

Впечатливи кроеви и графички принт мотиви, се најдобриот стилски "зaчин" на пролетниот минимализам! Со потоплово време и градските фраери почнаа се поголемо внимание да посветуваат...

Имате плакар полн со облека, но никогаш не знаете што да...

Како никогаш повеќе да не се соочите со проблемот да немате што да облечете? Колку пати сте се нашле да стоите пред пларот полн со...

Моќна феминистичка порака на Серена Вилијамс на Супер Боул!

Американската тенисерка Серена Вилијамс сними реклама за апликацијата Bumble  која се прикажа на овогодинешниот Супер Боул, преку која испрати силна феминистичка порака. Рекламата од 30...

Ултра луксузна зграда на Porsche “Design” во Мајами

Импресивното здание кое е дизајнирано од страна на  искусниот тим на "Porsche design" се наоѓа во Мајами поточно на "Sunny Isles". Оваа фасцинатна градба...

Каролина Гочева со незаборавни концерти!

Нашата дива, една и единствена, Каролина Гочева, одржа концерти за паметење. Македонското девојче заедно со Македонската Филхармонија во саботата и неделата, им приредија часови уживање...

“Bauhaus”| Авангардата на современата архитектура и уметност

Движењето кое било основано во тогашната република Weimar  од страна на Walter Gropius(германски архитект), постоело од периодот од 1919 до 1933година, а според видот...

Модните критичари го избраа најубавиот фустан на доделувањето на Оскарите!

Освен изведбата на песната "Shallow" за која доби Оскар за најдобра оригинална песна, Лејди Гага јавноста ја освои со ретро модно издание кое го пофалија...

Масата Mizu е вистинско ремек дело!

Италијанската компанија за прозводство на мебел Fratelli Reifer Custom од јужен Тирол, креираше голема дрвена маса направена од десет пресовани дрвени блокови. Блоковите се природно...