Следната пролетна сезона ќе биде во знакот на таканаречени “bucket” торби.

Овие модни додатоци беа популаризирани од модниот дизајнер Флоријан Гавриел. Потоа овие необични чанти се појавија во колекциите на најпознатите модни куќи.

Торбите се изработени од италијанска кожа во различни бои, а модните блогерки брзо го препознаа новиот тренд.

Тоа што ги разликува е што имаат форма на вреќа и обично имаат интересни рачки – синџири, дрво, метал … Достапни се во речиси сите бои, изработени од различни материјали – кожа, платно, слама, велур и разни ткаенини. Достапни се во големи димензии и мини верзии, така да секоја девојка и жена можат да го најдат својот омилен модел.

Можете да ги најдете и кај нас во Mango и Zara …

Zara

Mango

СПОДЕЛИ
Претходна објаваESCADA – Кампања пролет/лето 2018 !
Следна објаваНајубави 10 градови кои се наоѓаат на острови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР