Дизајн на накит 2018!

Лавови, змии, птици, бувчиња, лебеди и уште многу други преставници на животинскиот свет, влегуваат во новиот дизајнерски тренд на накитот. Веруваме дека ќе бидат вистински хит уште од пролетта 2018.

Покрај тоа што дизајнот е впечатлив, тој се издвојува и со внимателно одбраните комбинации на бои. Познати дизајнерски имиња стојат позади овие модни додатоци, како што се; MIu MIu, Celine, Roberto Coin, Gucci, Cartier.

Ние одбравме неколку модели, а вие одлучете кој е вашиот фаворит.

Секогаш бидете шик и во тренд!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваValentino Couture – колекција пролет-лето 2018!
Следна објаваНеделен хороскоп од 29.01. – 04.02.2018 година!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР