ОВЕН

РаботаВи доаѓа да уништите се што градевте со години, но, некој ве спречува да ја сторите таа лудост. Размислете дали е добра идеја, да ги изгубите сите создадени врски.

Љубов

Можен брак со личност, со која сте долго време во емотивна врска.

Здравје

Добро.

БИК

Работа

Импулсивната реакција на колегите многу ви пречи. Сакате да постигнете напредок и не трпите некој да ви стои на патот. Најдете решение побрзо..

Љубов

Крајот на љубовната врска се ближи и вие сте свесни ѕа тоа.

Здравје

Мал замор.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Се вклопивте на новото работно место, но и понатаму ви пречи што работите на најтешките позиции. Време е да го свртите вниманието на себе, својот труд и залагањето.

Љубов

Оддалеченоста од партнерот ви паѓа тешко, се плашите дека ќе тргнете по друг пат.

Здравје

Повеќе сон.

РАК

Работа

Тешко ви паѓа да сработите нешто оваа недела. Сакате да се опуштите, но тој момент никако да дојде. Направете план за одмор, работа и за друштвен живот.

Љубов

Самотијата ви одговара и за сега, уживате во неа.

Здравје

Добро ќе се чувствувате оваа недела.

ЛАВ

Работа

Ве нервираат многу работи, но тука сте, затоа што вашите непредвидливи потези не ви одат во корист. Би сакале да направите големи промени, само не знаете кога и од каде да почнете.

Љубов

Заљубени сте, но, се двоумите околу тоа, бидејќи се прашувате колку може да успее врската помеѓу двете Лава.

Здравје

Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа

Емотивниот живот се пренесува и на работниот, заради кој сте исполнети и подготвени за работа.

Љубов
Средбата со партнерот ви дава енергија за останатите аспекти на животот.

Здравје

Можна несоница…

ВАГА

Работа

Имате свој работен ритам кој не сакате да го менувате, и заради тоа, оваа недела ќе ви биде исклучително успешна.

Љубов

Постојана збрка и круг кој се повторува и во оваа недела. Ништо се уште не е решено, туку само се комплицира.

Здравје

Ви требаат витамини.

ШКОРПИЈА

Работа

Се е добро, додека имате поддршка од деловните партнери, а вие сте сигурни во тоа што го работите. Оваа недела ви следува добар хонорар.

Љубов

Мирно пристаниште, не е ваша дестинација ни овој пат.

Здравје
Внимавајте во сообраќајот.
СТРЕЛЕЦ
Работа

Енергичноста и вашата организација, стапуваат на сцена оваа недела. Имате план, знаете каде одите и никој не ви може ништо.

Љубов
Во љубовта мала стагнација.
Здравје
Добро се чувствувате.
ЈАРЕЦ
Работа

Кога би можеле, вие би работеле 24 часа. Мора да имате време за семејството и за одмор, бидејќи вака, ќе ви се намали продуктивноста.

Љубов

Партнерот ве поддржува, но, често не ги разбира вашите намери на деловен план.

Здравје

Мачнина во стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа

Обврски, обврски и само обврски. Размислувате дали прифативте премногу. Сега е доцна да откажете некоја од нив.

Љубов

Вашиот партнер прави се за вас и вашите мисли се насочени кон него.

Здравје

Спортувајте.

РИБИ

Работа

Работата не ви паѓа тешко, бидејќи сте работохоличар. Вашата психа ви дава моќ да издржите на работа.

Љубов

Добро функционирате со партнерот, како и со вашите обврски. Најдете повеќе време, да бидете заедно.

Здравје

Добро се чувствувате.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден тренд во 2018 – накит со животински мотиви!
Следна објаваЗимски шик: чевли од твид!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР