Твидот е совршен материјал за зимска облека, а оваа сезона ќе носиме и чевли направени од твид. Во својата богата понуда, светските брендови нудат широка палета на чевли и чизми од твид.

За вас, драги наши дами, ние издвоивме неколку модели од актуелните дизајнерски модни понуди.

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 29.01. – 04.02.2018 година!
Следна објава3 причини зошто треба да ги исфрлите јаглените хидрати!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР