Најдобрите модели за есен!

Никогаш немаме премногу џемпери, како и чевли. И иако веќе имате неколку основни џемпери од волна во вашиот плакар, новиот никогаш нема да биде вишок.

Пастелни и топли нијанси се во мода оваа есен: кафеана, беж, жолта.

Сепак, основните сиви или светло црвени џемпери ќе им конкурираат. Што се однесува до кројот, овде можете да и даде слобода на фантазијата – дизајнерите излегоа со асиметрични модели, издолжени ракави, па дури и џебови и закрпи.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКое е најдоброто хоби за смирување на нервите?
Следна објаваКои се најбогатите луѓе од светот на модата?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ