Dolce & Gabbana инспирирани од Моника Белучи

Италијанската убавица Моника Белучи беше инспирација за новата колекција кармини од Dolce & Gabbana која се состои од најжешките нијанси за оваа сезона кои...

Усни со бојата на страста

Црвена – бојата на страста, бојата на љубовта. А што мислите за црвениот кармин? Магнет за сечиј поглед. Прво на што треба да внимавате во...

Педикир со неонски лак

Се ближи летото па покрај изборот на сандалите треба да размислите за тоа каков педикир ќе направите.Тренд за 2012 се неонските лакови за нокти....

Игра со косата | Плетенки

Зошто да употребувате венче, кога може да направите плетенка? Постојат разни видови на плетенки кои може да ги носите во секоја прилика. Со малку вежбање...

Шминката на Џенифер Лопез

Scott Barnes е светки познат шминкер кој освен за изгледот на славните личности, шминка и за светски познатите фотографи, модни списанија, телевизиски програми и...

Smokey Eyes во боја

Smokey Eyes е израз кој значи дека шминката која се нанесува на окото е концентрирана на едно место, а потоа постепено преминува во посветли...

Calvin Klein | “CK One color” козметика

18 години по излегувањето на првиот unisex парфем на "Calvin Klein" во 90тите "CK One", кој беше голем хит, овој бренд се одлучи да...

Oлимписките спортистки како амбасадори на убавината

"Pantene" водечкиот бренд за нега на коса, ја објави маркетинг кампањата за поддршка на Олимписките игри кои се оддржуваат во Лондон оваа година. Вклучени се...

Новите фризури на Барби

Барби, позната по својата долга руса коса, беше предизвик за познатиот стилист, "диктатор" на трендовите за фризура во Италија и пошироко, Salvo Filetti. Во...

Photoshop како козметички производ

“Оваа реклама не е вистинска, како што не се ни критериумите за убавина во општеството” - Jesse Rosten

Дизајнирани нокти

Цртањето и лакирањето на ноктите со интересни и слатки дизајни е голем тренд последниве две години. Типичниот француски маникир е заменет со лакови во...

Совршена шминка и фризура за новогодишната ноќ

На само два дена пред најлудата ноќ во годината, ви нудиме оригинални предлози за шминка и фризура, со која сигурно нема да останете незабележани....

Real Bodies Unite

Модната индустрија од секогаш е критикувана за користењето на преслаби модели, како во рекламните кампањи, така и на модните ревии, игнорирајќи ги просечните жени. Во...

Паметна маица

Научници од универзитетот "Carlos III" во Мадрид, дизајнираа "паметна маица" која може да ги мери отчукувањата на нашето срце, а може и да ни...

Капа – мозок

Зимата е на прагот и треба да размислиме како ќе си ја заштитиме главата од студот. За таа намена  дизајнерката Alana Noritake, смисли мошне оригинален...

Дали сте опседнати со вистинските работи?

Повеќето жени се најверојатно повеќе опседнати со акна која се појавила на  нивното лице, лошата фризура или нивниот задник, отколку што се загрижени за...