Во декември, институтот Pantone  ја најави новата модерна боја, која ќе биде главна во 2018 година. Станува збор за ултравиолетовата.

Дали сакате впечатлив, модерен и убав маникир?

Виолетовата боја на ноктите ќе ги задоволи сите ваши потреби. Ние ви нудиме одлични идеи кои ќе ви се допаднат.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри одлични Фенг шуи совети за домот!
Следна објаваПрестижен ресторан во Токио инспириран од пештера!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР