Список на трендови за убавина во 2018 година!

Сјај на усните, pixie фризури, молив под очите,  се само некои од трендовите кои ќе владеат во 2018 година. Но, изненадувачки е тоа што на листата не се наоѓаат работи како хајлајтерите, мат ружот за усни и плетенките. Иако се сомневаме дека ова се трендови кои лесно ќе бидат заборавени…a можеби луѓето веќе се заситија од нив?

Подолу ќе најдете список од 7 трендови на убавини кои ќе преовладуваат во 2018 година.

1. Долги трепки

2. Pixie фризура

3. Долги ексензии

4. Геометриски маникир

5. “Мокра” фризура

6. Боја под очите

7. Сјајни усни

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 најубави надворешни базени во планински шуми !
Следна објаваНовогодишно расположение во Унгарија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР