Актерката Cate Blanchett (48) продолжува да нѐ воодушевува, овој пат како заштитно лице на познатиот парфем Giorgio Armani Si …

Оваа неодолива русокоса се појави во празничната кампањата на брендот, во заводлив црвен фустан со statement обетки. Познатата оскаровка, импресионира со многу едноставен, елегантен стил на фризура и smokey шминка на очи.

Како што веќе знаете, Si парфемот е опишан како луксузен мирис со ноти од нектар на црна рибизла, воздушни цветни мириси и детали од дрвото мошус.

Погледнете ја кампањата со Cate Blanchett …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧевлите од овој материјал ќе ја одбележат 2018 година!
Следна објаваТоп 7 најскапи шишиња шампањ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР