Сигурно се прашувате кој материјал ќе ја одбележи 2018 година?

Се работи за рипсениот сомот. Плишот владееше со чевлите, а сега рипсениот сомот ќе го преземе тоа место. Вистинскиот бум допрва се очекува. Ваков сомот сме навикнати да го носиме најчесто на панталони, но исто така и на јакни и здолништа.

Неочекуваното појавување на рипсениот сомот на чевли, дефинитивно ќе донесе допир на нешто ново во нашиот моден живот.

Манго веќе зачекори во новите модни трендови. Белите чевли од сомот се веќе во гардероберите на модните блогерки, а наскоро и во нашите. Белата боја визуелно ја продолжува ногата, а во соработка со петата, дополнително ќе ја продолжи. Благодарение на полната и не премногу висока пета, во овие чевли ќе чекорите безбедно низ градот.

СПОДЕЛИ
Претходна објава4 причини зошто треба почесто да се консумура коморачот!
Следна објаваCate Blanchett во новата празнична кампања на Giorgio Armani Si !
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР