Направи сам | Новогодишна елка на Вашите нокти

Накитете ги и вашите нокти во празничен дух. Интересен проект, како со мало внимание да нацртате новогодишна елка на вашите нокти. Потребни ви се: -хартиен селотејп...

Празничен дизајн на вашите нокти

Празниците полека се ближат, започнува украсувањето на домовите и новогодишната еуфорија, па зашто да не ги украсите и ноктите? Ви прикажуваме неколку идеи како...

Едиторијал | Екстремни фризури

Екстремна приказна со коса за едиторијалот во ноемвриското издание на магазинот Dazed & Confused, изработена од њујоршкиот фризер Bob Recine, фотограф Richard Burbridge, моден...
video

Вториот дел од рекламата на CHANEL N°5

Добро познатата холивудска ѕвезда Бред Пит е новото заштитно лице на можеби најпознатиот парфем во светот Chanel N5. За прв пат во историјата на...

Усни инспирирани од суперхерои

Пред извесно време Ви презентиравме шминка за очи испирирана од суперхероите. Сега повторно Ви пласираме шминка инспирирана од суперхерои, но овојпат станува збор за...

Трендовски фризури за есен/зима 2012/2013

Асиметричен, несовршен, бушав или момчешки изглед на вашата коса се дел од трендовските фризури оваа сезона есен/зима 2012/2013. Зависно од вашата храброст, желба за...

Alexander Khokhlov | Чудна убавина

Користејќи го женското лице како свое платно, фотографот Alexander Khokhlov го изработил проектот наречен "Чудна убавина" создавајќи црно-бели графики. Погледнете.
video

Направи сам | Водопад плетенка

Оваа плетенка е верзија на познатата француска плетенка, но помодерна и пософистицирана. Ви прикажуваме видео туторијал кој лесно и јасно ви објаснува како најлесно...
video

Краток филм за Acqua Di Gio Essenza

Три минутен филм за парфемот од Џорџо Армани, Acqua Di Gio Essenza, режиран од Bruce Weber со Simon Nessman, сниман во Мајами, прикажувајќи ја...

Обликување со туш за очи

Погледнете неколку различни начини на креирање форми со туш со кои ќе ги обликувате очите...

Невестински акцесоари за коса

Идните невести имаат голем избор на акцесоари за коса. Погледнете го нашиот избор и можеби тука се наоѓа токму тоа што Вам Ви прилега.

Необичните сет шминки на PUPA

Козметичката компанија PUPA е позната по необичните  дизајни на своите производи. Сетовите за убавина се првите кои ќе ви го привлечат вниманието во излозите...

Некогаш и сега

Ова се топ моделите кои во 90-тите години беа во зенитот на својата кариера. Ако ги споредите фотографиите од некогаш и сега ќе видите...

Кучешки педикир

Трендот со дизајнирани нокти ги зафати и кучињата. По интернет сајтовите може да се купи посебна колекција на моливи за цртање на шепите на...

Каква маскара да одберете?

Последниот чекор при шминкањето на очите е нанесувањето на маскарата. Таа става печат на целиот изглед со едноставно нагласување на очите. Но, каква маскара...

Безвременската боб фризура

Зошто да одберете боб фризура? Затоа што е едноставна, одговара на сите облици на лице и на секој тип на коса. Погледнете ги варијантите кои...